تبلیغات
جالب ترین مطالب دنیا - دربرابر حمله ی خرس چه کنیم؟
همه چی

دربرابر حمله ی خرس چه کنیم؟

جمعه 2 اردیبهشت 1390 11:39 ق.ظ

نویسنده : میلادبرای دیدن عکس های بیشتر به ادامه مطلب بروی

دخبرآنلاین به نقل از نشنال‌جئوگرافیک نوشت : وقتی در مناطق وحشی گردش می‌کنید که محل زندگی خرس‌ها است،‌ باید مراقب هر صدایی که ایجاد می‌کنید باشید و البته گوش‌هایتان را هم حسابی تیز کنید تا بتوانید نزدیک شدن خرس را تشخیص دهید. در حقیقت در این مناطق هیچ راهی وجود ندارد که مطمئن شوید تحت هیچ شرایطی خرس به شما حمله نخواهد کرد، ‌چون ممکن است خرس به هر نحوی از حضور شما باخبر شود و به سراغتان بیاید.

خبرآنلاین به نقل از نشنال‌جئوگرافیک نوشت : وقتی در مناطق وحشی گردش می‌کنید که محل زندگی خرس‌ها است،‌ باید مراقب هر صدایی که ایجاد می‌کنید باشید و البته گوش‌هایتان را هم حسابی تیز کنید تا بتوانید نزدیک شدن خرس را تشخیص دهید. در حقیقت در این مناطق هیچ راهی وجود ندارد که مطمئن شوید تحت هیچ شرایطی خرس به شما حمله نخواهد کرد، ‌چون ممکن است خرس به هر نحوی از حضور شما باخبر شود و به سراغتان بیاید.

اگر با خرس روبرو نشدید که خوش به حالتان!‌ نکته این‌جا است که اگر یک خرس درنده به سراغ شما آمد چه باید بکنید تا زنده بمانید. دقت کنید که هدف زنده ماندن است. خب، سه راه وجود دارد: 1. فرار کنید. 2. خودتان را به مردن بزنید . 3. با خرس روبرو شوید وتن به تن با آن بجنگید.

بیایید گزینه‌ها را بررسی کنیم. اگر تصمیم دارید فرار کنید، بهتر است بدانید که خرس‌ها می‌توانند سریع‌تر از هر انسانی بدوند و وقتی به شما رسیدند،‌ خب، خودتان می‌توانید حدس بزنید چه اتفاقی می‌افتد. از طرف دیگر،‌ جنگیدن با موجودی به این سنگینی و پرزوری هم نتیجه‌ای به جز شکست شما نخواهد داشت.

 جواب درست برای زنده ماندن، گزینه دوم است. بهترین راه این است که خودتان را به مردن بزنید: رو به زمین دراز بکشید و دست‌ها را در هم قلاب کرده پشت گردنتان بگذارید. وقتی خرس شما را در این حالت ببیند،‌ به سراغتان می‌آید و با کنجکاوی شما را بررسی خواهد کرد.

در این صورت، جای پنجه‌های تیزش ممکن است زخمی شود. بله، شما زخمی و خونی خواهید بود و درد هم خواهید داشت، اما در نهایت شما را رها می‌کند و می‌رود. وقتی در این حالت قرار بگیرید و سعی کنید همین حالت را حفظ کنید،‌ اندام‌های حیاتی شما از آسیب مصون می‌مانند، سر محافظت می‌شود، گردن محافظت می‌شود، قلب و اعضای درون شکم شما هم که آسیب‌پذیر هستند محافظت می‌شوند. پس اگر قصد سفر به جایی را دارید که ممکن است در آن‌جا با خرس‌ها روبرو شوید،‌ این حالت را تمرین کنید.

برای دیدن فیلم آموزشی اینجا را کلیک کنید.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -